Chmielewscy Inwestycje logo
Wnętrza

Dom pod lasem
w Mikołowie

Energooszczędny dom z paneli SIP w Mikołowie

Po pierwszej wizycie na działce, która zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie zagajnika nad potokiem Promna, zachwyceni otaczającym krajobrazem stwierdziliśmy, że priorytowym założeniem pojektowym powinno być odizolowanie przestrzeni domu od ulicy i stworzenie bryły która otwarta będzie na ogród i otaczające zalesienie. To założenie zostało zrealizowane poprzez ukształtowanie bryły złożonej z 3 segmentów na planie litery „L” -dzięki temu zabiegowi ogród stał się intymną i osłonięta przestrzenią rekreacyjną otwartą na otaczającą przyrodę.
Podział parterowego budynku na segmenty pozwolił na czytelne rozmieszenie stref domu:
-W segmencie środkowym zlokalizowana została strefa dzienna na którą składa się salon, kuchnia oraz jadalnia wraz z antresolą pełniącą funkcję przestrzeni do pracy w systemie home-office.
-W segmencie wschodnim zlokalizowana została strefa nocna w której skład wchodzi zespół sypialni wraz z łazienkami.
-W segmencie zachodnim znajduje się garaż.
-Wejście do domu znajduje się w zadaszonym podcieniu w części łączącej strefę dzienną i nocną. W łączniku tym zlokalizowana została również toaleta dla gości.
Z uwagi na kontekst miejsca, zależało nam na tym, aby zrealizować budynek w ekologicznej technologii – inwestorzy zdecydowali się na szkielet drewniany systemu Steico.

powierzchnia: 130m2 + 40m2 (garaż) 

Chmielewscy Inwestycje logo
Swoją działalność opieramy na wiedzy, którą zdobyliśmy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Doświadczenie zgromadziliśmy pracując dla klientów indywidualnych oraz deweloperów w biurach architektonicznych w Polsce i w Niemczech.