Chmielewscy Inwestycje logo
Wnętrza

Rozbudowa i nadbudowa domu
w Wojkowicach

Energooszczędny dom z paneli SIP w Mikołowie

Przedmiotem projektu jest rozbudowa z nadbudową istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Powierzchnia użytkowa starego parterowego domu w zabudowie pierzejowej to 90m2, co jest zbyt małą przestrzenią na potrzeby rodziny która w nim mieszka. Nadbudowa piętra oraz rozbudowa budynku o wiatrołap pozwoliła powiększyć dwukrotnie powierzchnię użytkową domu. Projekt zakłada podział domu na dwie strefy: dzienną w parterze oraz nocną (prywatną) na piętrze. W nowoprojektowanej kondygnacji znajdować się będzie wysoki pokój dziecięcy z dwoma antresolami pełniącymi funkcje sypialni (wyższa część budynku), główna sypialnia, łazienka oraz biuro.
Dobudowa wiatrołapu pozwoli na stworzenie reprezentacyjnej części wejściowej do budynku wraz z miejcem na okrycia wierzchnie.

powierzchnia w stanie istniejącym:

90 m2 + 82m2 (piwinica)

 

powierzchnia w stanie projektowanym:

183 m2 + 82m2 (piwinica)

Stan istniejący

Stan projektowany

Chmielewscy Inwestycje logo
Swoją działalność opieramy na wiedzy, którą zdobyliśmy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Doświadczenie zgromadziliśmy pracując dla klientów indywidualnych oraz deweloperów w biurach architektonicznych w Polsce i w Niemczech.