Chmielewscy Inwestycje logo
Wnętrza

Wnętrze w stylu hygge
w Siemianowicach Śląskich

Wnętrze w stylu hygge o przejrzystej funkcji.

Duńczycy którzy są jednym z najszczęśliwszych narodów świata stworzyli gorący trend jakim jest filozofia hygge – dotyczy ona zarówno stylu życia jak i aranżacji wnętrz.
Duński termin „hygge” pochodzi od norwerskiego słowa oznaczającego dobrostan.
Kierując się tą filozofią stworzyliśmy we wnętrzu szeregowca przytulną przestrzeń na celebrowanie drobnych, codziennych przyjemności.

We wnętrzu dominują biel, brązy i szarości, a akcenty uzyskano poprzez światło i płytki typu patchwork. Przestrzeń salonu ma charakter podłużny, aby wizualnie poszerzyć wnętrze zastosowano podziały na szerokość wnętrza: podział posadzki, podział zabudowy meblowej i zastosowanie pół-wyspy kuchennej. Pół-wyspa kuchenna dzieli przestrzeń na strefę jadalną i kuchenną.

Układ ten pozwala na najbardziej optymalne wykorzystanie powierzchni domu. Zaproponowany kominek narożny ma charakter centralny – jest widoczny zarówno z części jadalnej jak i z salonu. W parterze wydzielone zostało całkowicie odrębne pomieszczenie gospodarcze, dzięki czemu możliwy jest wygodny dostęp do całej przestrzeni pod schodami.

Chmielewscy Inwestycje logo
Swoją działalność opieramy na wiedzy, którą zdobyliśmy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Doświadczenie zgromadziliśmy pracując dla klientów indywidualnych oraz deweloperów w biurach architektonicznych w Polsce i w Niemczech.