Chmielewscy Inwestycje logo
Budynki mieszkalne jednorodzinne

Park Korfantego etap III
w Siemianowicach Śląskich

Budynek wielorodzinny 2 -segmentowy

Budynek wielorodzinny składa się z dwóch wyraźnie oddzielonych segmentów połączonych wspólnym łącznikiem. Segment A zbliżony w rzucie do kwadratu, a segment B w rzucie zbliżony do wydłużonego prostokąta o proporcjach ok. 1:4. Garaż podziemny pod segmentem B wyciągnięty poza obrys parteru. Projektowany obiekt to budynek czterokondygnacyjny przykryty dachem płaskim.


Budynki zbliżone są swoją skalą do projektowanych budynków sąsiednich – od istniejących budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy u. Wróbla i Korfantego (ok. X – XI kondygnacji) – wyraźnie niższe. Projektowane budynki nie będą stanowić dominanty, dobrze wpisują się w krajobraz i zabudowę znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie – nie zaburzają istniejącego ładu przestrzennego.


Kolorystyka elewacji z dominacją koloru białego oraz antracytowego. W elewacjach w poszczególnych pasach międzyokiennych zastosowano płyty HPL o fakturze i kolorze drewna (kolor Winchester).

Chmielewscy Inwestycje logo
Swoją działalność opieramy na wiedzy, którą zdobyliśmy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Doświadczenie zgromadziliśmy pracując dla klientów indywidualnych oraz deweloperów w biurach architektonicznych w Polsce i w Niemczech.